Hrnce na vaření

V gastro kuchyni i ve vaši vlastní kuchyni patří hrnce na vaření k základnímu vybavení. S kvalitním hrncem můžete během chvilky připravit i složitější pokrmy. Z tohoto důvodu je při nákupu hrnců na vaření důležité dbát na jejich kvalitu. Profesionální kuchyně dávají přednost velkým hrncům. Menší hrnce najdou uplatnění v soukromých a cateringových kuchyních. V této kategorii z oblasti potřeb pro gastronomii najdou profesionální i amatérští kuchaři prvotřídní hrnce všech velikostí vyrobené z kvalitních materiálů.

Hrnce na vaření pro soukromé kuchyně a gastronomii

Profesionálové dobře vědí, že základem úspěšného vaření je dobrý hrnec. V kvalitním hrnci se jídlo nepřipaluje tak rychle a uvařit ho tak můžete obzvlášť jemně. Rovnoměrné rozložení tepla umožňuje zachovat chuť pokrmů a vykouzlit obzvlášť chutné speciality. Pro mnoho kuchařů a hobby kuchařů je komplexní sada hrnců na vaření jasnou volbou. S takovou sadou dostanete vše, co je k vaření potřeba. Sada hrnců se skládá z několika hrnců různých velikostí. Všechny tyto hrnce se vyznačují stejným standardem kvality. To vám nabízí jasnou výhodu: Pokud znáte jeden hrnec ze své sady, znáte je všechny. Každý šéfkuchař bude proto vědět, jak se všemi hrnci zacházet, jaké teploty snesou a jak dlouhá je doba vaření různých pokrmů.

Výhody kvalitního hrnce na vaření:

  • i složité pokrmy vždy dopadnou dobře
  • sada hrnců nabízí hrnce v různých velikostech se stejným standardem kvality

Pokud jde o kuchyňské potřeby, jsou hrnce nejdůležitějšími pomocníky v profesionálních i soukromých kuchyních. Zejména nerezový hrnec je v profesionální gastronomii oblíbený již řadu let.

Hrnec z ušlechtilé oceli je odolný a robustní

Jednoznačnou výhodou hrnce z nerezové oceli je jeho naprostá odolnost proti korozi a mimořádná pevnost. Ani dlouhodobé používání nesnižuje kvalitu takového hrnce. Profesionálové dnes volí kuchyňské potřeby vyrobené z ušlechtilé oceli. A ne bezdůvodně. Ušlechtilá ocel je robustní, odolná proti korozi, mimořádně hygienická a má dlouhou životnost. Nerezový hrnec lze vyčistit během chvilky. Ani drsné čisticí prostředky nepoškodí materiál těchto hrnců. Tyto hrnce tak vždy zaručují neomezený vysoký standard hygieny v kuchyni. To platí pro hrnce na vaření na běžném sporáku a samozřejmě i pro hrnce na sporácích indukčních. Každý nerezový hrnec nabízí stejné výhody bez ohledu na to, na jaký typ sporáku je vhodný. Indukční hrnec byste ovšem měli používat pouze na sporáku s indukčním ohřevem. Pokud se rozhodnete pro kompletní sadu hrnců, obdržíte k některým hrncům v sadě odpovídající poklici. Pomocí těchto pokliček můžete jídlo v hrnci vařit obzvlášť šetrně a při nízké teplotě. Ať už v hrnci vaříte brambory, těstoviny nebo maso, s kvalitním hrncem budou všechny pokrmy vždy mimořádně povedené. Stačí pár zařízení na vaření, kvalitních hrnců a pánví a příslušenství a máte ideálně vybavenou kuchyň.