Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů
5399,00 Kč ceny včetně DPH

Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů

Výrobce: ulsonix | Číslo položky: EX10050054 | Model: AIRCLEAN 15G

Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů
Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů
Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů
Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů
Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů
Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů
Přehrát video
360° náhled
Kliknutím otevřete galerii
5399,00 Kč

ceny včetně DPH

 • Doprava & vrácení zboží zdarma

  ?

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

 • Vrácení zboží do 30 dní

  ?
 • Záruka 3 roky

Přednosti produktu

 • 15000 mg za hodinu
 • 160 W
 • 230 V
 • Funkce časovače
 • Včetně dálkového ovládání

 • výkonná produkce ozonu 15 000 mg/h
 • rychlé a snadné nastavení
 • různé funkce a programy
 • pohodlné použití díky dálkovému ovládání
 • robustní pouzdro s rukojetí

Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů

Ozonový generátor AIRCLEAN 15G od Ulsonix Vám pomůže neutralizovat vzduch v místnostech, které jsou vystaveny silnému zápachu. Za pomoci ozonu mohou být také ze vzduchu odstraněny škodlivé spóry plísní, čímž se uleví alergikům a je podpořeno zdraví. Také zatuchlý zápach způsobený záplavami či požáry může být neutralizován ozonizátorem AIRCLEAN 15G od Ulsonix. 

Snadná obsluha a efektivní použití – vsaďte na sílu ozónu s ozónovým generátorem značky ulsonix

Ozonový generátor AIRCLEAN 15G zaujme svou efektivní produkcí ozónu 15 000 mg/h. Kontinuální tvorbu ozónu zaručuje UV lampa integrovaná v generátoru. Integrovaný ventilátor s výkonnou cirkulací vzduchu 170 m³/h zajišťuje rovnoměrné rozložení ozónu v místnosti.

Vzduchový filtr připevněný na zadní straně doplňuje výkonnou cirkulaci vzduchu tím, že chrání součástky před kontaminací a napomáhá dlouhé životnosti ozonového generátoru. V případě potřeby můžete vzduchový filtr vyměnit snadno a bez nářadí.

Model AIRCLEAN 15G zaujme svou neuvěřitelně snadnou manipulací. Pomocí velkého displeje a 6tlačítkového ovládacího panelu lze konfigurovat různé funkce a ventilační programy. Přizpůsobení programů individuálním potřebám bude pro vás hračkou. Nepřetržitý provoz lze nastavit pro zvláště dlouhé úkoly, neměl by však přesáhnout 12 hodin. Součástí balení je dálkový ovladač, díky kterému je použití generátoru ještě snadnější. To platí také pro bezpečnost při manipulaci s generátorem ozonu.

Profesionální čistička vzduchu je navržena tak, aby byla obzvláště lehká a kompaktní, takže ji lze rychle a snadno přepravovat. Praktická rukojeť na horní straně zařízení usnadňuje mobilní použití. Stabilní pouzdro z oceli s práškovým nástřikem navíc podporuje dlouhou životnost zařízení. Napájecí kabel o délce 2,3 m nabízí flexibilitu a díky integrovanému držáku kabelu jej lze uložit a ušetřit místo.

Jak mohu bezpečně používat ozon? Ozon lze používat pouze v uzavřených místnostech, ve kterých nejsou lidé ani zvířata. Nikdo by neměl vstoupit do místnosti do 2 hodin po ošetření ozonem. Po ošetření by měla být místnost také větrána alespoň 30 minut. Nikdy nevdechujte ozon přímo ze zařízení. Vytvářejte pouze množství ozónu odpovídající velikosti místnosti. Zajistěte, aby se v blízkosti generátoru ozónu nenacházely žádné hořlavé plyny nebo výbušné materiály. Toto zařízení také používá UV záření, kterému nesmí být lidé, domácí zvířata a rostliny přímo vystaveni. UV záření může způsobit popálení kůže nebo očí; Chraňte sebe a své okolí před přímým UV zářením. Před manipulací s ozonem si pozorně přečtěte návod k použití a dodržujte všechny bezpečnostní pokyny.

Stáhněte si výstražnou značku pro dezinfekci místnosti.

Zjistěte, jak efektivně ozon bojuje proti bakteriím a plísním! Výzkum Polského státního sanitárního inspektorátu (Sanepid) ukázal, že procedura čištění ozonem prováděna pomocí ozonových generátorů značky ulsonix může dokonale doplňovat konvenční dezinfekční metody a odstraňovat biologické nečistoty i na těžko dostupných místech.

PDF

Model
AIRCLEAN 15G
Stav
Nový
Materiál
Práškovaná ocel
Výkon
160 W
Napětí
230 V / 50 Hz
Ozonová síla
15000 mg / h
UV lampa
118 mm, 4 W, 254 nm
Ventilátor
170 m³ / h
Délka kabelu
2,3 m
Rozměry (DxŠxV)
32,00 x 18,00 x 30,00 cm
Hmotnost
4,63 kg
Přepravní velikosti (DxŠxV)
38,00 x 24,00 x 34,00 cm
Přepravní hmotnost
5,40 kg
Technický výkres
Návod k použití
Obsah balení

 • Ozonový generátor AIRCLEAN 15G
 • Vzduchový filtr
 • Dálkové ovládání
 • Informační cedule
 • Návod k použití

Lexikon: ozón

1. Co je to ozón?

Ozón (označovaný také jako O3 či trikyslík) je molekula skládající se ze tří atomů kyslíku. Ve stratosféře chrání všechny živočichy na zemi před nebezpečným ultrafialovým (UV) zářením. Ozón je silně reaktivní molekula a reaguje proto snadno s látkami jako je amoniak. Díky tomu zabraňuje existenci nepříjemných zápachů.

2. Jak funguje ozónový generátor?

U většiny ozónových generátorů je vzduch nasáván po stranách zařízení skrze integrovaný ventilátor. Uvnitř generátoru je vzduch pomocí filtrování a díky speciální UV lampě zbavován zárodků a bakterií. Následně je vzduch veden skrze zabudovanou keramickou desku, ve které je kyslík skrze elektrický výboj proměňován v ozón. Odtud je ozón následně vypouštěn skrze přední část zařízení zpět do prostoru.

3. K čemu se využívá ozónový generátor?

Ozónové generátory se skvěle hodí pro zlepšení kvality či obnovu vzduchu v uzavřených prostorech. Reaktivita ozónu neutralizuje nepříjemné zápachy.

4. Bezpečnostní upozornění

Ozón je ve vysoké koncentraci jedovatý a zdraví škodlivý. Z tohoto důvodu musí být přijata preventivní opatření, aby se zabránilo nekontrolovatelnému uvolňování ozónu. Zařízení musí být obsluhováno pouze kvalifikovaným personálem. Pro nejefektivnější použití se mimo jiné doporučuje měnit keramické desky každých 6 měsíců. Značka Ulsonix Vám proto nabízí vysoce kvalitní servis a zaopatřuje Vás po celé Evropě náhradními díly pro případ výměny opotřebených či porouchaných součástek zařízení za nové. Díly vhodné pro toto zařízení najdete samozřejmě také v našem obchodě!

5. Poznámka k opotřebitelným součástkám:

Keramická deska v zařízení potřebná pro ošetření ozónem je opotřebitelnou součástkou a měla by být pravidelně vyměňována. Pro nejefektivnější použití generátoru se doporučuje, aby se keramické desky:

  • - při intenzivním používání vyměňovali každých 6 měsíců (více než 8 hodin denně),
   - při běžném používání (4 až 6 hodin denně) vyměňovali každých 12 měsíců,
   - při občasném používání (méně než 4 hodiny denně) vyměňovali každých 18 až 24 měsíců.
 • Na opotřebitelné součástky se nevztahuje záruka. Odpovídající keramické desky najdete v našem online obchodě.

  Existují nějaké testy, které potvrzují účinnost ošetření ozonem u zařízení značky ulsonix?

  Ano, máme k dispozici výsledky testů provedených Polským státním sanitárním inspektorátem (Sanepid), který zkoumal zařízení ulsonix v srpnu 2020. Tyto testy potvrdily, že ošetření ozonem může odstranit biologické nečistoty i na těžko dostupných a snadno přehlížených místech.

  Mohou se ozonové generátory používat i v kancelářích, nebo by mohly poškodit technické vybavení?

  Ozonové generátory můžete používat i v kancelářích, technickému vybavení nehrozí žádné nebezpečí. Během čištění by však v místnosti neměl být nikdo přítomen.

  Jaká je životnost filtru? Dá se umývat vodou?

  Životnost filtru je závislá na tom, jak často a za jakých podmínek se používá. Filtr lze umývat vodou, ale následně je nutné ho pořádně vysušit.

  Vypnou se ozonové generátory při použití časovače automaticky?

  Ano, po aktivaci časovače se generátory vypnou automaticky.

  Jak se dá nastavit čas ozonizace u série s displejem? V manuálu je uvedena pouze informace o automatickém programu. Jaký čas je nutné nastavit, aby byla ozonizace účinná?

  U série s displejem jsou všechny programy přednastavené. Délku ozonizace, přestávky a počet cyklů však lze měnit podle vlastních preferencí. Hodnoty jsou závislé na velikosti prostoru a výkonu generátoru. Tabulka s přehledem doporučených časů provozu v závislosti na velikosti prostoru a výkonu se nachází v návodu k obsluze.

  Platí informace, že keramické desky u ozónových generátorů se musí vyměňovat každý půlrok? Jak často je nezbytné vyměňovat lampu?

  Jedná se o přibližný údaj. Rozhodující je frekvence používání. Lampu je třeba vyměnit pouze tehdy, když nefunguje. Její životnost představuje 7000 hodin.

  Fungují všechny ozonové generátory s keramickými deskami? Je k dispozici model, který funguje pouze s UV lampou?

  Ne. Všechny ozonové generátory jsou vybaveny keramickými deskami sloužícími k výrobě ozónu. Při výrobě ozónu se aktivuje lampa. Lampu nelze zapnout samostatně.

  Má série ECO kromě lampy zabudované dodatečné desky?

  Série ECO nedisponuje lampou, ale každý ozonový generátor je vybaven keramickými deskami na výrobu ozónu. Modely série ECO mají namísto digitálního ovládání časovač.

  Je výměna náhradních dílů náročná?

  Výměna vzduchového filtru je jednoduchá. Výměna keramických desek je o něco náročnější a měla by ji provádět zkušená osoba s potřebnou kvalifikací.

  Jak zvolit vhodný výkon v závislosti na velikosti prostoru? Pro jakou velikost prostoru jsou vhodné výkony 5 g, 7 g, 10 g, 15 g nebo 20 g?

  V návodu k obsluze se nachází tabulka, která vám pomůže zvolit vhodný výkon. V zásadě platí, že ozónové generátory s vyšším výkonem jsou vhodné pro větší prostory a pracují rychleji (proces čištění je kratší).

  Platí zásada, že ozónový generátor by měl být umístěn co nejvýše, aby se zvýšila účinnost?

  Ano, ozón je těžší než vzduch, a proto doporučujeme umístit generátor co nejvýše a nenechávat ho na zemi.

  4.5 Na základě 2 recenzí

  Řadit

  Zanechte hodnocení (5 hvězdiček je nejvyšší hodnocení, 1 hvězdička je nejnižší hodnocení)
  Klikněte na odkaz zaslaný na Vaši e-mailovou adresu a potvrďte svůj názor! Po ověření bude zveřejněn.

  Políčka označená hvězdičkou* jsou povinná.

  Autor recenze: ERa (22.3.2022)
  Autor recenze: ERa (22.3.2022) ózongenerátor Ulsonix

  1 csillag

  expondo experts reply 11.4.2022

  A vásárló kérésére a hiányosságot pótoltuk, ügyét minden halasztás nélkül rögtön kezeltük.

  Reméljük egy másik alkalommal ismét szerencsénk lesz  vevőink között köszönteni.

  Autor recenze: Amazon Customer (2.12.2019)
  Autor recenze: Amazon Customer (2.12.2019) Ulsonix AIRCLEAN Ozongenerator 15G

  Seit drei Tagen Verwende ich dieses Gerät, und bin recht zufrieden damit.

  Expondo expert

  Ještě vždy si nejste jistí?

  Naši odborníci jsou připraveni pomoci!
  234 093 825
  Po - Pá 10:00 - 16:00 hod
  Ulsonix UV modul AIRCLEAN UV 12V
  Původní cena: 619,00 Kč
  349,00 Kč
  ceny včetně DPH plus poštovné
  Ulsonix vzduchový filtr AIRCLEAN filtr
  299,00 Kč
  ceny včetně DPH plus poštovné
  Tento produkt
  • 15000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů

  Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů

  (2)
  5399,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 15000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání
  • 7 000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor - 7 000 mg/h - 98 wattů

  Ozonový generátor - 7 000 mg/h - 98 wattů

  (2)
  Původní cena: 4399,00 Kč 2499,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 7 000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání
  • 20 000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně UV lampy a ventilátoru

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 160 wattů

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 160 wattů

  (5)
  5799,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 20 000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně UV lampy a ventilátoru
  • 20 000 mg za hodinu
  • 170 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální

  (1)
  6799,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 20 000 mg za hodinu
  • 170 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání
  • 7000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • včetně UV lampy a ventilátoru

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor -7000 MG/H - 98 wattů

  Ozonový generátor -7000 MG/H - 98 wattů

  (3)
  Původní cena: 3899,00 Kč 1899,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 7000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • včetně UV lampy a ventilátoru