Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální
6799,00 Kč ceny včetně DPH

Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální

Výrobce: ulsonix | Číslo položky: EX10050053 | Model: AIRCLEAN 20G

Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální
Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální
Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální
Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální
Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální
Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální
Přehrát video
360° náhled
Kliknutím otevřete galerii
6799,00 Kč

ceny včetně DPH

 • Doprava & vrácení zboží zdarma

  ?

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

 • Vrácení zboží do 30 dní

  ?
 • Záruka 3 roky

Přednosti produktu

 • 20 000 mg za hodinu
 • 170 W
 • 230 V
 • Funkce časovače
 • Včetně dálkového ovládání

 • výkonná produkce ozonu 20 000 mg/h
 • rychlé a snadné nastavení
 • má různé funkce a programy
 • snadné použití díky dálkovému ovládání
 • robustní plášť s rukojetí

Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů

Ozonový generátor AIRCLEAN 20G od Ulsonix vám pomůže neutralizovat vzduch v místnostech, které jsou vystaveny silnému zápachu. Za pomoci ozonu mohou být také ze vzduchu odstraněny škodlivé spóry plísní, čímž se uleví alergikům a je podpořeno zdraví. Také zatuchlý zápach způsobený záplavami či požáry může být neutralizován ozonizátorem AIRCLEAN 20G od Ulsonix. 

AIRCLEAN 20G se skládá z vysoce kvalitní práškové oceli, obsahuje UV lampu a je tedy vhodný i na profesionální použití. Ozonové generátory se používají na provádění sanace především v autodílnách, hotelnictví a  sanitárních hygienických zařízeních, ale jsou také vhodné na odstranění zápachu z cigaret, nebo zvířat a na zápach ve vozidlech a lodích.

Ozonový generátor disponuje ozonovou silou 20000 mg / hodinu a je tak schopen rychle a efektivně odstranit nepříjemné pachy. Díky integrované UV lampě pracuje AIRCLEAN 20G rovnoměrně a vyrábí neustále stejné množství ozonu.  Za pomoci ventilátoru (170 m³ za hodinu) je ozon rychle a rovnoměrně rozprostřen v prostoru.

AIRCLEAN 20G je vybaven praktickým dálkovým ovládáním.  Kromě toho má také funkci časovače, stejně jako různé programy, které zajistí vysoký komfort při používání.

Ozonový generátor od Ulsonix má tři různé režimy. V režimu "ON" svítí displej a ventilátor je v provozu. V režimu "ON+Ozone" fungují navíc k displeji a ventilátoru ozonové desky, které  ozon uvolňují.  V pohotovostním režimu jsou zastaveny všechny funkce zařízení. Tři různé programy jsou již naprogramovány ve výchozím nastavení. Každý z programů má jiné časy provozu a pauz.  (P1: 10 min. provoz a 20 min. pauza, P2: 20. min. provoz a 20 min pauza, P3: 40 min. provoz a 20 min. pauza) Tyto programy lze přeprogramovat podle svých potřeb a přizpůsobit svým individuálním požadavkům. 

Se čtyřmi gumovými nožičkam je přístroj stabilní na většině povrchů. 2,3 m dlouhý kabel a EU zástrčka zajišťují, že může být zařízení flexibilně umístěno v místnosti. Pro okamžitý provoz musí být už jenom zapojena zástrčka do zásuvky.  S AIRCLEAN 20G jsou zápachy minulostí. Přesvědčte se sami o očistné síle AIRCLEAN 20G od Ulsonix! Bezpečnostní pokyny: Ozon je jedovatý ve vysokých koncentracích a může být zdraví škodlivý. Proto musí být přijata opatření, aby se zabránilo jeho nekontrolovatelnému úniku a s přístrojem musí zacházet pouze kvalifikované osoby. Pro co nejefektivnější využití je doporučeno měnit keramické destičky ozonového generátoru každých 6 měsíců.

Jak mohu bezpečně používat ozon? Ozon lze používat pouze v uzavřených místnostech, ve kterých nejsou lidé ani zvířata. Nikdo by neměl vstoupit do místnosti do 2 hodin po ošetření ozonem. Po ošetření by měla být místnost také větrána alespoň 30 minut. Nikdy nevdechujte ozon přímo ze zařízení. Vytvářejte pouze množství ozónu odpovídající velikosti místnosti. Zajistěte, aby se v blízkosti generátoru ozónu nenacházely žádné hořlavé plyny nebo výbušné materiály. Toto zařízení také používá UV záření, kterému nesmí být lidé, domácí zvířata a rostliny přímo vystaveni. UV záření může způsobit popálení kůže nebo očí; Chraňte sebe a své okolí před přímým UV zářením. Před manipulací s ozonem si pozorně přečtěte návod k použití a dodržujte všechny bezpečnostní pokyny.

Stáhněte si výstražnou značku pro dezinfekci místnosti.

Zjistěte, jak efektivně ozon bojuje proti bakteriím a plísním! Výzkum Polského státního sanitárního inspektorátu (Sanepid) ukázal, že procedura čištění ozonem prováděna pomocí ozonových generátorů značky ulsonix může dokonale doplňovat konvenční dezinfekční metody a odstraňovat biologické nečistoty i na těžko dostupných místech. PDF

Model
AIRCLEAN 20G
Stav
Nový
Materiál
Práškovaná ocel
Výkon
170 W
Napětí
230 V / 50 Hz
Ozonová síla
20000 mg / h
UV lampa
118 mm, 4 W, 254 nm
Ventilátor
170 m³ / h
Délka kabelu
2,3 m
Rozměry (DxŠxV)
32,00 x 18,00 x 29,50 cm
Hmotnost
4,80 kg
Přepravní velikosti (DxŠxV)
38,00 x 25,00 x 34,50 cm
Přepravní hmotnost
5,60 kg
Technický výkres
Návod k použití
Obsah balení

 • Ozonový generátor AIRCLEAN 20G
 • Vzduchový filtr
 • Dálkové ovládání
 • Informační cedule
 • Návod k použití

Lexikon: ozón

1. Co je to ozón?

Ozón (označovaný také jako O3 či trikyslík) je molekula skládající se ze tří atomů kyslíku. Ve stratosféře chrání všechny živočichy na zemi před nebezpečným ultrafialovým (UV) zářením. Ozón je silně reaktivní molekula a reaguje proto snadno s látkami jako je amoniak. Díky tomu zabraňuje existenci nepříjemných zápachů.

2. Jak funguje ozónový generátor?

U většiny ozónových generátorů je vzduch nasáván po stranách zařízení skrze integrovaný ventilátor. Uvnitř generátoru je vzduch pomocí filtrování a díky speciální UV lampě zbavován zárodků a bakterií. Následně je vzduch veden skrze zabudovanou keramickou desku, ve které je kyslík skrze elektrický výboj proměňován v ozón. Odtud je ozón následně vypouštěn skrze přední část zařízení zpět do prostoru.

3. K čemu se využívá ozónový generátor?

Ozónové generátory se skvěle hodí pro zlepšení kvality či obnovu vzduchu v uzavřených prostorech. Reaktivita ozónu neutralizuje nepříjemné zápachy.

4. Bezpečnostní upozornění

Ozón je ve vysoké koncentraci jedovatý a zdraví škodlivý. Z tohoto důvodu musí být přijata preventivní opatření, aby se zabránilo nekontrolovatelnému uvolňování ozónu. Zařízení musí být obsluhováno pouze kvalifikovaným personálem. Pro nejefektivnější použití se mimo jiné doporučuje měnit keramické desky každých 6 měsíců. Značka Ulsonix Vám proto nabízí vysoce kvalitní servis a zaopatřuje Vás po celé Evropě náhradními díly pro případ výměny opotřebených či porouchaných součástek zařízení za nové. Díly vhodné pro toto zařízení najdete samozřejmě také v našem obchodě!

5. Poznámka k opotřebitelným součástkám:

Keramická deska v zařízení potřebná pro ošetření ozónem je opotřebitelnou součástkou a měla by být pravidelně vyměňována. Pro nejefektivnější použití generátoru se doporučuje, aby se keramické desky:

  • - při intenzivním používání vyměňovali každých 6 měsíců (více než 8 hodin denně),
   - při běžném používání (4 až 6 hodin denně) vyměňovali každých 12 měsíců,
   - při občasném používání (méně než 4 hodiny denně) vyměňovali každých 18 až 24 měsíců.
 • Na opotřebitelné součástky se nevztahuje záruka. Odpovídající keramické desky najdete v našem online obchodě.

  Existují nějaké testy, které potvrzují účinnost ošetření ozonem u zařízení značky ulsonix?

  Ano, máme k dispozici výsledky testů provedených Polským státním sanitárním inspektorátem (Sanepid), který zkoumal zařízení ulsonix v srpnu 2020. Tyto testy potvrdily, že ošetření ozonem může odstranit biologické nečistoty i na těžko dostupných a snadno přehlížených místech.

  Mohou se ozonové generátory používat i v kancelářích, nebo by mohly poškodit technické vybavení?

  Ozonové generátory můžete používat i v kancelářích, technickému vybavení nehrozí žádné nebezpečí. Během čištění by však v místnosti neměl být nikdo přítomen.

  Jaká je životnost filtru? Dá se umývat vodou?

  Životnost filtru je závislá na tom, jak často a za jakých podmínek se používá. Filtr lze umývat vodou, ale následně je nutné ho pořádně vysušit.

  Vypnou se ozonové generátory při použití časovače automaticky?

  Ano, po aktivaci časovače se generátory vypnou automaticky.

  Jak se dá nastavit čas ozonizace u série s displejem? V manuálu je uvedena pouze informace o automatickém programu. Jaký čas je nutné nastavit, aby byla ozonizace účinná?

  U série s displejem jsou všechny programy přednastavené. Délku ozonizace, přestávky a počet cyklů však lze měnit podle vlastních preferencí. Hodnoty jsou závislé na velikosti prostoru a výkonu generátoru. Tabulka s přehledem doporučených časů provozu v závislosti na velikosti prostoru a výkonu se nachází v návodu k obsluze.

  Platí informace, že keramické desky u ozónových generátorů se musí vyměňovat každý půlrok? Jak často je nezbytné vyměňovat lampu?

  Jedná se o přibližný údaj. Rozhodující je frekvence používání. Lampu je třeba vyměnit pouze tehdy, když nefunguje. Její životnost představuje 7000 hodin.

  Fungují všechny ozonové generátory s keramickými deskami? Je k dispozici model, který funguje pouze s UV lampou?

  Ne. Všechny ozonové generátory jsou vybaveny keramickými deskami sloužícími k výrobě ozónu. Při výrobě ozónu se aktivuje lampa. Lampu nelze zapnout samostatně.

  Má série ECO kromě lampy zabudované dodatečné desky?

  Série ECO nedisponuje lampou, ale každý ozonový generátor je vybaven keramickými deskami na výrobu ozónu. Modely série ECO mají namísto digitálního ovládání časovač.

  Je výměna náhradních dílů náročná?

  Výměna vzduchového filtru je jednoduchá. Výměna keramických desek je o něco náročnější a měla by ji provádět zkušená osoba s potřebnou kvalifikací.

  Jak zvolit vhodný výkon v závislosti na velikosti prostoru? Pro jakou velikost prostoru jsou vhodné výkony 5 g, 7 g, 10 g, 15 g nebo 20 g?

  V návodu k obsluze se nachází tabulka, která vám pomůže zvolit vhodný výkon. V zásadě platí, že ozónové generátory s vyšším výkonem jsou vhodné pro větší prostory a pracují rychleji (proces čištění je kratší).

  Platí zásada, že ozónový generátor by měl být umístěn co nejvýše, aby se zvýšila účinnost?

  Ano, ozón je těžší než vzduch, a proto doporučujeme umístit generátor co nejvýše a nenechávat ho na zemi.

  5 Na základě 1 recenzí

  Řadit

  Zanechte hodnocení (5 hvězdiček je nejvyšší hodnocení, 1 hvězdička je nejnižší hodnocení)
  Klikněte na odkaz zaslaný na Vaši e-mailovou adresu a potvrďte svůj názor! Po ověření bude zveřejněn.

  Políčka označená hvězdičkou* jsou povinná.

  Autor recenze: Marco Civelli (30.3.2020)
  Autor recenze: Marco Civelli (30.3.2020) Sinnvoll investieren

  O3 Generator macht einen guten Eindruck. Schnelle problemlose Lieferung. Bestellungen bei Expondo können sorglos getätigt werden. Vielen Dank.

  Expondo expert

  Ještě vždy si nejste jistí?

  Naši odborníci jsou připraveni pomoci!
  234 093 825
  Po - Pá 10:00 - 16:00 hod
  Ulsonix UV modul AIRCLEAN UV 12V
  Původní cena: 619,00 Kč
  349,00 Kč
  ceny včetně DPH plus poštovné
  Ulsonix vzduchový filtr AIRCLEAN filtr
  299,00 Kč
  ceny včetně DPH plus poštovné
  Tento produkt
  • 20 000 mg za hodinu
  • 170 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 205 wattů - digitální

  (1)
  6799,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 20 000 mg za hodinu
  • 170 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání
  • 7 000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor - 7 000 mg/h - 98 wattů

  Ozonový generátor - 7 000 mg/h - 98 wattů

  (2)
  Původní cena: 4399,00 Kč 2499,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 7 000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání
  • 20 000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně UV lampy a ventilátoru

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 160 wattů

  Ozonový generátor - 20 000 mg/h - 160 wattů

  (5)
  5799,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 20 000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně UV lampy a ventilátoru
  • 15000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů

  Ozonový generátor -15 000 MG/H - 160 wattů

  (2)
  5399,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 15000 mg za hodinu
  • 160 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • Včetně dálkového ovládání
  • 7000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • včetně UV lampy a ventilátoru

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  Ozonový generátor -7000 MG/H - 98 wattů

  Ozonový generátor -7000 MG/H - 98 wattů

  (3)
  Původní cena: 3899,00 Kč 1899,00 Kč

  K odeslání ihned, dodání do 1-3 pracovních dnů

  • 7000 mg za hodinu
  • 98 W
  • 230 V
  • Funkce časovače
  • včetně UV lampy a ventilátoru