Elektrodová svářečka - 180 A - TIG Liftarc

Číslo položky: EX10020233 / Model: S-WIGMA 180

Elektrodová svářečka - 180 A - TIG Liftarc

 • Číslo položky: EX10020233
 • Model: S-WIGMA 180
 • V sortimentu od roku: 2018
 
 
 
4619,00 Kč

ceny včetně DPH plus poštovné

Skladem Pokud objednáte a zaplatíte během příštích 12 hod. 19 min. , bude zboží odesláno ještě dnes.

K odeslání ihned, dodací lhůta 3–5 pracovních dnů

Highlights

 • výkon 180 A
 • moderní, digitální ovládací panel s displejem LED
 • moderní svařování E-Hand s funkcí Hot Start a Anti Stick
 • rozšířitelná pro TIG svařování se zapalováním Liftarc
 • lehká a kompaktní konstrukce

Keyfacts

Elektrodová svářečka - 180 A - TIG Liftarc

 

Elektrodová svářečka S-WIGMA 180 výrobce Stamos Selection spojuje výkon – až 180 ampér – s kompaktní, snadno přepravitelnou konstrukcí. Ve spojení se svařovacím hořákem TIG (který můžete zakoupit odděleně v našem e-shopu pod číslem artiklu 2727) lze přístroj rozšířit na TIG svářečku se zapalováním Liftarc.

Elektrodová svářečka S-WIGMA 180 s pohodlným digitálním ovládacím panelem

 

Obsluha svářečky se provádí pomocí digitálního menu s velkým LED displejem, k němuž patří i potenciometr pro plynulou regulaci svařovacího proudu mezi 20 a 180 ampéry. Díky přehledně uspořádaným tlačítkům můžete jednoduše měnit mezi MMA a TIG svařováním a připojit bezpečnostní funkci VRD.

 

Přístroj E-Hand, resp. MMA svářečka svařuje materiály jako ocel, železo, litinu, nikl, slitiny mědi od 1,5 milimetrů. Přístroj lze tedy používat i ve vlhkém pracovním prostředí, jako jsou stavební jámy nebo kanalizace, protože v těchto podmínkách bezpečnostní funkce VRD (Voltage Reduction Device) redukuje napětí naprázdno, které při zahájení svařování automaticky stoupne a při skončení práce je přepnuto zpátky na bezpečnou hodnotu.

 

Funkce HOT-START elektrodové svářečky zaručuje při zahájení procesu svařování automaticky a krátkodobě zvýšený svařovací proud. Díky tomuto „horkému startu“ se svar na počátečním bodu na okamžik optimálně zahřeje tak, aby elektroda nelepila a aby bylo od samého počátku bylo zaručeno stabilní a čisté svařování.

 

Funkce ANTI-STICK zamezuje vypnutím svařovacího proudu přehřátí a přilepení elektrody ke svařovanému materiálu. Ochranný plyn není nutný, tato MMA svářečka umožňuje přesnou práci i za nepříznivých podmínek, například můžete pracovat za silného výškového větru. Díky součtu těchto vlastností je svářečka všestranným pomocníkem při obrábění kovů, opravách a renovacích.

Využijte výhod TIG svařování se zapalováním Liftarc

 

Pomocí svařovacího hořáku TIG se čtyřmetrovou hadicovou soupravou (číslo artiklu 2727) lze k této svářečce přidat TIG svařování se zapalováním Liftarc jako další režim svařování.

 

TIG svařování se používá tam, kde jsou nutné nebo žádané zvláště čisté svary, neboť nedochází k téměř žádnému znečištění, a proto jsou svary rovné a na okrajích ostré. Nedochází ke vzniku strusky, a odpadá tak nutnost následného čištění. Jiskry, odstřiky nebo otevřené plameny jsou redukovány na minimum.

 

Svařovat lze téměř všechny kovy a jejich slitiny, mimo jiné magnesium, měď, nikl, titan a ocel. Pomocí TIG svařování lze obrábět velmi tenké materiály od 1 milimetru. V praxi je možné svařování v mnoha polohách: ať v leže, nad hlavou, vertikálně či horizontálně, vždy si zachováte kontrolu nad všemi funkcemi svařování.

Další výhody TIG svařování:

 • bez korodujících nebo deformovaných míst svarů
 • neodtavitelná elektroda snižuje doby výpadku
 • díky minimalizované zóně horka nedochází k rušivým deformacím
 • svařování s přidaným kovem nebo bez něj
 

Mimořádnou funkci přitom získává proces zapalování Liftarc, které vykazuje celou řadu předností oproti vysokofrekvenčnímu zapalování. Citlivé elektronické přístroje, které se nacházejí v blízkosti svářečky, například mobilní telefony, počítače nebo řídicí zařízení, tento proces neovlivňuje, resp. neruší. Navíc nedochází ani ke vzniku příměsí wolframu, ani k problémům se zapalováním, pokud by došlo k výpadku hadic po delší dobu. Navíc je zamezeno poškození hrotu elektrody.

Model
S-WIGMA 180
Číslo artiklu
10020233
Stav artiklu
Nový
Napětí ze sítě / frekvence
230 V/ 50 Hz
Max. intenzita proudu
180 A
Max. příkon
7,9 kVA
Jmenovitý příkon
5,7 kVA
Napětí naprázdno
77 V (MMA); 36 V (TIG)
Max. vstupní proud
35,3 A
Jmenovitý vstupní proud
13,7 A
Svařovací proud
20–180 A
Pracovní cyklus/doba zapnutí při 180 A
30 %
Svařovací proud v pracovním cyklu 100 %
99 A
Faktor výkonu
0,7
Efektivita
80 %
Průměr elektrod
1,6 – 4 mm
Síla svařovaného materiálu (MMA)
1,5 - 9 mm
Síla svařovaného materiálu (WIG)
1 - 5,5 mm
Hot Start
Ano
Anti-Stick
Ano
Průměr kabelové přípojky
13 mm
Chlazení přístroje
Ventilátor
Třída izolace
F
Stupeň krytí
IP21S
Délka elektrického kabelu
2,8 m
Rozměry (DxŠxV)
31 x 14 x 24 cm
Hmotnost
5,45 kg
Rozměry zásilky (DxŠxV)
39,5 x 27,5 x 34 cm
Hmotnost zásilky
7,7 kg

Je jednoduché nastavit metodu svařování?

Ano, protože na digitálním ovládacím panelu se nachází tlačítko Shift, prostřednictvím kterého lze zvolit požadovanou metodu svařování. Pro TIG svařování se zapalováním Liftarc potřebujete příslušnou hadicovou soupravu s hořákem (2727), kterou můžete zakoupit taktéž u expondo.

Mohu v blízkosti svářečky používat svůj smartphone?

Mnoho TIG svářeček s běžným vysokofrekvenčním zapalováním může negativně ovlivňovat elektrické přístroje. Tento přístroj nabízí TIG svařování se zapalováním Liftarc, které můžete používat i v blízkosti citlivých elektrických přístrojů, jako je Váš smartphone.

 • S-WIGMA 180
 • Držák elektrod, 2 m
 • Ukostřovací kabel, 2 m
 • Imbusový klíč
 • Návod k použití

Buďte první, kdo tento produkt ohodnotí.Ohodnotit
Hodnocení jsou zveřejňována po kontrole.

Políčka označená hvězdičkou* jsou povinná.