Elektrodová svářečka-200 A-IGBT-230 V-Hot Start

Číslo položky: EX10020209 / Model: S-MMA 200P.IGBT

Elektrodová svářečka-200 A-IGBT-230 V-Hot Start

 • Číslo položky: EX10020209
 • Model: S-MMA 200P.IGBT
 • V sortimentu od roku: 2017
 
 
 
3629,00 Kč

ceny včetně DPH plus poštovné

K odeslání ihned, dodací lhůta 3–5 pracovních dnů

Elektrodová svářečka-200 A-IGBT-230 V-Hot Start

Highlights

 • Na opravy a údržbářské práce v interiéru i exteriéru
 • Vhodná na MMA svařování (MMA)
 • Kompaktní a robustní konstrukce
 • Funkce Hot Start usnadňuje zapalování elektrického oblouku
 • Mobilně použitelná
 • Snadno se přenáší díky popruhu
 • Vč. držáku elektrod (1,4 m), zemnicího kabelu se svorkou (1,3 m), svařovací masky/rukojeti, kladiva ma strusku s drátěným kartáčem, napájecího kabelu (1,6m)

Keyfacts

S elektrodovou svářečkou S-MMA 200P.IGBT od Stamos Germany můžete očekávat profesionální, inovativní a vysoce kvalitní MMA svářečku na různé opravy a údržbové práce. Svářečka je vhodná na elektrodové svařování se střídavým proudem 230 V.

S-MMA 200P.IGBT invertor je díky své lehké a kompaktní stavbě a díky popruhu perfektní pomocník na svařování v interiéru i exteriéru. Svařovací proud MMA svářečky lze pohodlně nastavit v rozmezí 20-200 A plynulým reguátorem, přičemž se hodnota zobrazí na praktickém digitálním LED displeji, který slouží i jako kontrolka.

Pracovní cyklus svářečky je 45%. V souladu s tím může být zařízení použito během 10 minutového pracovního cyklu 4,5 minuty při plném výkonu svařování o hodnotě 200 A. Aby se dosáhlo 100% pracovního cyklu, musí být svařovací výkon snížen na 134 A. S tímto nastavením pak lze svařovat bez přerušení.

Elektrodová svárecka disponuje funkcí Hot-Start, která ji po spuštení svárecího procesu automaticky krátkodobe dodává vyšší svárecí proud. Prostrednictvím tohoto "horkého startu" je svárový spoj okamžite optimálne zahrávaný, aby se elektroda nelepila a od zacátku byly zajišteny stabilní a cisté výsledky. 

U MMA svařování není třeba používat plyn, takže je zařízení použitelné také za nepříznivých podmínek, jako je např. vítr a tím tak dosáhnete čistých svařovacích výsledků. Elektroda zde působí jako vodič, jako ochranný plyn a také jako roztavující se přídavný materiál.

IGBT invertor je vhodný zejména na železo, měď, nebo a slitiny, jako je ocel nebo litina a je tak mnohostranně využitelný. Svářečka přesvědčí svým velmi stabilním svařovacím proudem, který umožňuje obzvláště kvalitní svary a svařuje velmi tenké elementy od tloušťky 1,5 mm.

Model
S-MMA 200P.IGBT
Stav artiklu
Nový
Jmenovité vstupní napětí
230 V
Vstupní frekvence
50 Hz
Jmenovitý vstupní proud
21,5 A
Vstupní proud max.
32 A
Napětí při běhu naprázdno
50 V
Svařovací proud
20 – 200 A
Arbeitszyklus / Duty Cycle
45 %
Svařovací proud během pracovního cyklu 100 %
134 A
Hot Start
Ano
Chladicí zařízení
Ventilátor
Třída izolace
H
Ochranná třída
IP21
Rozměry (DxŠxV)
15 x 27 x 12 cm
Hmotnost
2,5 kg
Rozměry zásilky (DxŠxV)
38,5 x 28 x 15 cm
Hmotnost zásilky
4,7 kg
 
IGBT

U IBGT se jedná o bipolární tranzistor s izolovanou řídící elektrodou. Zkratka IBGT znamená Insulated Gate Bipolar Transistor. Takovýto polovodičový element se používá čím dál častěji ve výkonné elektronice, protože sjednocuje přednosti dvou tranzistorových typů: lehkost řízení unipolárních tranzistorů, stejně tak vysoké průrazné napětí a rychlé přepnutí bipolárních tranzistorů. Předností je určitá robustnost vůči zkratům, protože IGBT ohraničuje průchod proudu. IGBT je nástupce technologie MOS-FET.

 
VENTILÁTORY

Výkonné ventilátory zajistí optimální odvod tepla z povrchu.

 
Uzemnění

Na zadní straně každé svářečky je šroub se značkou uzemnění. Před použitím je třeba uzemnit zařízení kabelem, jehož průřez je minimálně 6 mm².

 
PŘÍPOJKA NA ZEMNÍCÍ SVORKU
 
PŘÍPOJKA NA MMA SVAŘOVACÍ KABEL
 
NAPÁJECÍ NAPĚTÍ

Přístroj pracuje s 1-fázovým připojením (230V +/- 10 %).

 
HOT START

Tato funkce ulehčuje zážeh elektrického oblouku, neboť je automaticky zvýšeno napětí při jeho zážehu. Po zážehu se zařízení automaticky sepne na hodnotu napětí, na kterou bylo nastaveno před tím.

 
MMA SVAŘOVÁNÍ

Elektrodové svařování s obalenou elektrodou.

 
DISPLEJ

Ukazuje parametry svařování nebo řezání.

 • S-MMA 200P.IGBT
 • Elektrodový držák (1,4 m)
 • Zemnicí kabel (1,3 m)
 • Napájecí kabel (1,6 m)
 • Návod k použití
 • Popruh pro snadné přenášení