Trustpilot

Destilační přístroje

Destilační přístroje pro čištění vody a jiných kapalin

Pomocí destilačního přístroje lze kapaliny prostou destilací zbavit solí, stopových prvků, mikroorganismů, zbytků léčiv a dalších nečistot. Odfiltrování nečistot a škodlivých látek z kapalin , jako je voda z vodovodu, oleje, hydroláty a další chemické sloučeniny, lze provést pouhým stisknutím tlačítka. Voda vyčištěná destilačním zařízením může být použita mnoha způsoby, například:

  • k čištění, protože díky extrahovaným složkám lépe absorbuje nečistoty a nezpůsobuje skvrny od vodního kamene,
  • pro plnění elektrických zařízení, jako jsou napařovače oděvů a žehličky
  • k pití - podle různých doporučení by se však neměla konzumovat pouze destilovaná voda.


Pokud je destilační přístroj vhodný nejen pro pitnou vodu, ale i pro destilaci jiných kapalin, lze z něj vyrábět například éterické oleje nebo parfémy.

Proč byste si měli destilační přístroj koupit?

S objemem až 35 litrů jsou destilační přístroje dostupné v našem internetovém obchodě vyrobené z pevné ušlechtilé oceli nebo plastu vhodné zvláště pro potřeby pro hotel a gastronomii. Menší modely s objemem do 4 litrů lze také snadno začlenit mezi kuchyňská zařízení v soukromých domácnostech.

Naše destilační zařízení nabízejí následující výhody:

  • odfiltrování (škodlivých) látek z různých kapalin
  • účinné čištění několika litrů kapaliny během pár hodin
  • hygienické a korozivzdorné materiály, jako je ušlechtilá ocel, měď a sklo
  • dlouhá životnost díky kvalitnímu zpracování
  • individuálně nastavitelná teplota kapaliny a u některých modelů funkce automatického vypnutí
  • u větších modelů praktické rukojeti pro snadnou přepravu
  • k dispozici také s plastovým nebo skleněným džbánem jako sběrná nádoba


Abyste mohli s jistotou určit obsah alkoholu v destilovaných látkách, pořiďte si destilační přístroj s lihometrem. Přístroj ukazuje, kdy je rmut ve vrcholné fázi kvašení.

Jak destilátory fungují?

Fungování destilačního přístroje lze popsat poměrně jednoduše. Nejprve naplňte zařízení vodou z vodovodu nebo jinou vhodnou tekutinou. V závislosti na modelu je tato přiváděna do varu uvnitř zařízení vnitřním nebo vnějším zdrojem tepla.

Zatímco menší modely se obvykle zásobují energií pomocí napájecího kabelu, u větších destilačních kolon je kotel umístěn na elektrické plotýnce nebo plynovém vařiči. Vodní pára se v nádobě shromažďuje jako kondenzát, obvykle na chladicí spirále ve víku. Destilát získaný procesem chlazení pak po kapkách migruje do sběrné nádoby.

Při této jednoduché destilaci se od kapaliny oddělí nečistoty, jako jsou soli nebo jiné pevné látky. U běžné filtrace, jako jsou filtry na vodu, to není možné. Výjimkou je reverzní osmóza s vícestupňovým filtračním procesem. Poskytuje čištěnou vodu, která je z 99,99 % bez kontaminantů nebo bakterií.

Snadné čištění a údržba

Destilační přístroje na vodu vyžadují malou údržbu. Při údržbě přístroje vznikají pouze náklady na elektrickou energii. Informace o čištění zařízení naleznete v návodu k obsluze příslušného výrobku. Často existují speciální čisticí prostředky, kterými lze nádoby vyčistit.